Tayland Masajı

tayland tai masaji

TAYLAND MASAJI NEDİR?

Bedenen ve ruhen rahatlamanın en popüler yolu şüphesiz masajdır. Tayland masajı da en çok tercih edilen masaj türleri arasında yer almaktadır. Thai masajı olarak da bilinen Tayland masajı beden, zihin ve ruhun tedavisinde tercih edilen beden terapisidir. Uzak Doğu masajları arasında yer alır ve ülkemizde de popüler olarak uygulanmaktadır. Tayland masajı elektromanyetik ve enerjik alanları basınç yoluyla tedavi etmek için uygulanır. Vücut içerisindeki enerji ve elektromanyetik alanlar basın ve de germe uygulamalarıyla tedavi edilir. Masaj avuç içi, parmaklar, ayaklar ve dirseklerle yapılmaktadır.

Tayland Masajı Niçin Yapılır?

Tayland masajının yapılış amacı vücudu bedenen ve ruhen rahatlatmaktır. Vücut içerisinde özellikle enerjik bölgeler basın yoluyla tedavi edilir. Bu yöntem parmaklar, avuç içi, dirsek ve ayaklarla yerine getirilmektedir. Uzak Doğu’nun en iyi masajlarından biri olması önemlidir. Tayland masajı ile yapılan tedavide güç uygulanır ve ilgili bölgelerde oluşan gerilim serbest hale getirilir. Eklemleri açmak ve aynı zamanda esnemeyi kolaylaştırmak için de yapılır.

Tayland Masajı Faydaları Nelerdir?

Tayland masajının pek çok önemli faydası söz konusudur. Vücut içerisinde biriken ve sıkışan enerjiyi dağıtır. Enerji hatlarına basınç yoluyla esneme sağlanır. Eklem yerlerini esnetirken bedeni dinlendirir. Bunun yanında ruhen de çok fazla rahatlama hissi verilir.

Tayland Masajının Bütüncül Masaj İçerisindeki Yeri Ve Önemi Nedir?

Tayland masajının bütüncül masaj içerisindeki yeri ve önemi oldukça fazladır. Bu masaj uygulaması ile ardışık hareketlerle kişi bir sonraki masaja hazırlanmış olur. Enerji akışının serbest hale getirilmesine çok fazla yardımcı olmaktadır. 2 farklı stilde uygulanan bu masaj uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İşin uzmanı kişiler tarafından uygulanan Tayland masajı kişiyi hem bedenen, hem de ruhen rahatlatmış olacaktır.