Taş Masajı

Taş masajı

TAŞ MASAJI NEDİR?

Taş masajı ilk olarak Uzak Doğu’da keşfedilen ve tarihi 3500 yıl öncesine dayanan bir masaj türüdür. En eski terapi yöntemlerinden biri olan taş masajı ile vücudunuzu ve bedeninizi dinlendirebiliyorsunuz. Zihinsel olarak da büyük bir rahatlama sunan bu masaj türü kişinin yaşamış olduğu stresi de yok etmektedir. Düz ve pürüzsüz ısıtılmış taşlarla uygulanmaktadır. Özellikle bazalt ve volkanik taşlar bu masaj için idealdir. Tercih edilen bu taşların ısıyı absorbe edebilme özelliği bulunmaktadır. Taş sayesinde vücuda verilen ısı kişide rahatlama, gevşeme ve dinlenme hissi vermektedir. Özellikle kas ağrılarını yok etmede etkili bir masaj türüdür.

Taş Masajı Niçin Yapılır?

Taş masajı daha çok günlük olarak ortaya çıkan vücut ağrılarını gidermek için tercih edilir. Hayatın koşuşturmacası ve stresi çoğu zaman insanları yorgun bir duruma düşürebilmektedir. Günün sonunda yaptıracağınız taş masajı ise hem beden, hem de zihinsel yorgunluğunuzu ortadan kaldırmış olacaktır. Bu sayede daha dinç ve enerjik bir hale gelebileceksiniz.

Taş Masajı Faydaları Nelerdir?

Taş masajının vücuda ve ruha faydaları çok fazladır. Gün sonunda uygulanan taş masajı metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında vücutta biriken toksinlerin atılmasında da etkilidir. Solunumu arttırması, doku esnekliğini güçlendirmesi, bağışıklık sistemini güçlü hale getirmesi, kan dolaşım hızını arttırması, vücudu rahatlatması, vücut ağrılarını azaltması ve negatif enerjiyi alması taş masajının önemli faydaları arasındadır.

Taş Masajının Bütüncül Masaj İçerisindeki Yeri Ve Önemi Nedir?

Tüm bu bilgiler ışığında taş masajının bütüncül masaj içerisindeki yeri ve önemi anlaşılmaktadır. Günlük olarak yaşanan beden ve zihinsel yorgunlukların giderilmesine yardımcı olan taş masajı düzenli olarak uygulanması halinde vücut sağlığı için çok önemli katkılar da sağlamaktadır.