Shiatsu Masajı

Shiatsu masajı

Shiatsu Masajı nedir?
Shiatsu masajı Japon kelime anlamı olarak “parmak masajı” olarak değerlendirilir. Uzakdoğu ülkesinde çok fazla uygulanan masaj yöntemidir. Japonların usta eller tarafından uyguladığı masaj sağlık açısından faydalı olan masaj çeşididir. Diz ve dirsekler için çok etkili olan masajdır. Teknik el hareketleri ile yapılır. Shizuko Yamamoto isimli kişi tarafından geliştirilen masajdır.

Shiatsu Masajı ne için yapılır?
Shiatsu masajının yapılmasındaki en büyük maksat kas ve kemik ağrılarını iyileştirme yöntemidir. Bunun dışında Shiatsu isimli masaj omuriliğin rahatlaması açısından yapılır. Fiziksel eğilimi çok daha fazla güçlü hale getirmek için yapılan masajdır. Vücudumuzda olan kaslara dairesel şeklinde uygulanan el hareketleri eklem yapımızın güçlenmesini sağlar. Vücudun çok daha fazla dinç ve güçlü olması adına yapılır.

Shiatsu Masajı  faydaları nelerdir?
Shiatsu masajının faydaları saymakla bitmez. Masajı yaptıran kişide kısa sürede etki gösteren bu masaj sağlık açısından çok daha fazla dinç olmanız adına yardımcı olur. Diz ağrısını ve boyun ağrısını yok eder. Bunun dışında bel, dirsekler ve ayak bilekleri içinde iyi gelen masajdır. Shiatsu masajının en önemli faydalarından bir diğeri ise ağrıları yok etme dışında moral verici masaj olmasıdır. İnsan vücudunu rahatlatacak kategoride olan en etkili masajdır. Sinirlere bile faydalı olan masajdır.

Shiatsu Masajı bütüncül masaj alanındaki yeri ve önemi nedir?
Shiatsu masajının bütüncül masaj olarak adlandırılan masaj yöntemleri arasındaki yeri oldukça fazladır. Fizik yapısına uygun yapılan masaj olmasından kaynaklı tamamen rahatlatıcı etki teşkil eder. Vücudun kas ve iskelet sisteminin tamamına uygulanan bu masaj yöntemi kişinin enerjik olmasını sağlar. Bu nedenlerden dolayı bütüncül masaj alanındaki önemi oldukça fazladır. Birde masajın diğer bütüncül masajlardaki gibi uzun sürmesidir.