Medikal Masaj

medikal masaj

MEDİKAL MASAJ NEDİR?

Medikal masaj bir diğer adıyla tıbbi masaj olarak ifade edilmektedir. Özellikle rehabilitasyon sürecinde tercih edilmektedir. Bu masaj türü hasta kişinin yeniden eski durumuna dönmesi için rehabilitasyonunda uygulanmaktadır. Medikal masaj organizmanın yüzeyine tatbik edilen bir manipülasyonlar bütünüdür. Uygulanan manipülasyonlarda fizyolojik, anatomik ve fonksiyonel tesirler kullanılmaktadır. Hastanın yaşam kalitesini arttırma noktasında son derece etkilidir diyebiliriz.

Medikal Masaj Niçin Yapılır?

Medikal masaj tıb dünyasında fazlasıyla uygulanmaktadır. Özellikle fizik tedavi amacıyla kullanıldığı söyleyebilir. Çeşitli eklem, kas ve adale sorunu yaşayan hastalar bu masaj yöntemiyle sağlığına kavuşmaktadır. Omurga düzeltmeleri, kireçlenme, sinir sıkışması ve disk kayması gibi sağlık problemlerinin tedavisinde son derece etkilidir. Bunun yanında  bel ve boyun fıtığının tedavisinde, omurga eğriliği ve de disk kaymasına bağlı olarak ortaya çıkan farklı rahatsızlıkların tedavisinde tercih edilmektedir. Tıbbi bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı tüm dünyada doktorlar tarafından reçetelere yazılabilmektedir. Ülkemizde de hem kamu hastanelerinde, hem de özel hastanelerde medikal masaj uygulamaları yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.

Medikal Masaj Faydaları Nelerdir?

Medikal masaj faydaları bakımından oldukça önemli bir masaj türüdür. Tıbbi olarak tüm dünyada kabul görmüş olan bu masaj türü ile pek fiziksel sağlık sorunu tedavi edilmektedir. Omurga düzeltmelerinden disk kaymalarının yaratmış olduğu fiziksel sorunlara, kireçlenmeden sinir sıkışmalarına kadar pek çok sağlık problemini kısa sürede tedavi etmektedir.

Medikal Masajın Bütüncül Masaj İçerisindeki Yeri Ve Önemi Nedir?

Medikal masaj tıbbi bir tedavi uygulamasıdır. Bu anlamda bütüncül masaj içerisindeki yeri ve önemi çok fazladır. Fiziksel olarak kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen bu sorunların tedavisinde etkili olan medikal masaj aktif olarak kullanılmaktadır.