Kupa Masajı

kupa masajı

KUPA MASAJ NEDİR?

Bir diğer adı bardak çekme masajı olan kupa masajı hem rahatlamak, hem de bazı hastalıkların tedavisine yardımcı olmak amacıyla uygulanmaktadır. Bazı hastalıklardan korunmak ve sağlığı korumak adına yaygın bir şekilde tercih edilmektedir diyebiliriz. Vücudun belli noktalarına yapılabildiği gibi ihtiyaç olması durumunda vücudun hemen her yerine uygulanabilmektedir. Yanlış vücut hareketleri, yoğun çalışma temposu ve bazı spor faaliyetleri vücudun bazı bölgelerindeki kan dolaşımını bloke edebilir. Kan dolaşımının yavaşladığı bölgelerde de ağrı ve çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu problemlerin giderilmesinde kupa masajı son derece etkilidir.

Kupa Masaj Niçin Yapılır?

Yukarıda sözünü ettiğimiz yanlışlardan dolayı kan dolaşımının bloke olduğu bölgelerde ağrı yapıcı toksinler ve laktik asitler birikir. Normal yollardan bunlar atılamadığından dolayı da çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Kupa masajı da tüm bu sorunları kısa sürede ortadan kaldırmaya yarar. Söz konusu atık maddelerin yoğun bir şekilde toplandığı bölgelere bardaklarla masaj uygulaması yapılır ve atıkların dışarı atılması sağlanır. Bu sayede kişi rahatlar, gevşer ve kendini dinlenmiş hisseder.

Kupa Masaj Faydaları Nelerdir?

Kupa masajının faydaları oldukça fazladır diyebiliriz. Bel ve sırt ağrılarının giderilmesinde etkilidir. Migren ve baş ağrıları için de kupa masajı tercih edilen yöntemlerdendir. Vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan kireçlenmeler, ağrılı geçen adetler, yumuşak doku romatizmaları ve soğuk algınlığında da kupa masajı uygulanabilmektedir. Kronikleşen öksürüklerde, felç ve kısmi felçlerde kupa masajı etkili olmaktadır.

Kupa Masajının Bütüncül Masaj İçerisindeki Yeri Ve Önemi Nedir?

Kupa masajı daha çok tedaviyi hızlandırıcı ve yardım edici özelliği ile ön plana çıkmıştır. Bütüncül masaj içerisindeki yeri ve önemi bu anlamda fazladır. Kupa vakum yöntemiyle siz de pek çok sağlık probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.