Klasik (İsveç) Masajı

klasik isvec masaji

Klasik (İsveç) Masajı nedir?

Klasik İsveç masajı vücuda lokal şekilde dokunuşlarla yapılan masajdır. Vücutta kan dolaşımını hızlandırmak açısından yapılan masaja Klasik İsveç masajı adı verilir. Klasik İsveç masajı vücuttaki uyuyan hücreleri canlandırmak adına yapılan masajdır. Dolaşımı düzenleyen bu masaj çok yaygın kullanılan masaj çeşididir. Kas ve iskelet yapısının da kısa zaman içinde düzenlenmesine destek olan masajdır. El hareketleri ile buhar olmadan yapılan masajdır.

 

Klasik (İsveç) Masajı Faydaları Nelerdir?

Alternatif tıp yöntemleri arasında masaj yaptırmak ve masaj faydaları konusu çok önemlidir. Klasik İsveç masajı faydaları da tabi ki oldukça fazladır. Kas gruplarında oluşan şiddetli baskı ve ağrının yok olmasını sağlar. Damar içinde olan sıkışıklık için etki eden masajdır. Kas yüzeylerinin genişletilmesini sağlar. Alternatif tıpta bilinen etkili ve kısa zaman içinde fayda eden Klasik İsveç masajı faydaları oldukça fazladır. Vücuttaki yorgunluğu alan masajdır. Vücuttaki kötü enerjiyi yok etmek için kullanılır.

 

Klasik (İsveç) Masajı Ne İçin Yapılır?

Klasik İsveç masajı zihinsel ve fiziksel yapının güçlendirilmesi için yapılır. Kasların bozuk olan yapısını canlandırmak adına yapılır. Klasik İsveç masajı fiziksel sağlığın kısa zaman içinde toplanması adına yapılır. Klasik İsveç masajı sırt, bel ve boyun bölgesi gibi alanlarda olan sinir sıkışması daralmasını yok etmek için de yapılır. Aynı zamanda ilgili bölgelerde olan ağrıyı yok etmek için uygulanan masaj çeşididir.

 

Klasik (İsveç) Masajı Bütüncül Masaj Alanındaki Yeri Ve Önemi Nedir?

Klasik İsveç masajı bütüncül masaj alanındaki yeri ve önemi oldukça fazladır. Klasik İsveç masajı bütün bir vücuda uygulanan masajdır. Bütüncül masaj çeşitlerinde olduğu gibi tüm eklemlere hitap eder. Kaslara baskı uygulaması ile yapılan masaj olmasından kaynaklı bütüncül masaj alanında çok önemli yere sahiptir.