Bacak Ağrsı

bacak ağrısı

Bacak ağrısı birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Kişinin yaşam kalitesini düşürmesi ile nedeninin derhal bulunarak müdahale edilmesi yaşam kalitesini artıracaktır. Uyku esnasında, havuzda yüzerken, iş hayatı sürecinde ve günün her saatinde kişilerin başına gelebilecek olan bacak ağrısı ve kramplar günü çekilmez hale getirdiği gibi kişinin rutin faaliyetlerini de sekteye uğratacaktır.

Damar problemleri bacaklarda şiddetli ağrıya sebep olabilmektedir. Damarsal problemler düşünüldüğünde ilk akla gelen mutlaka damar tıkanıklığı olmalıdır. Damar tıkanıklığı hayati tehlikeye sebep olabileceğinden ötürü erkenden teşhis edilmesi, bacak ağrısının hafife alınmaması gerekmektedir. Ayrıca bel fıtığı, eklem problemleri, romatizmalar, yumuşak doku zedelenmeleri, kemiklerde oluşan hasarlar kendilerini bacak ağrısı ile belli edebilmektedir. Ayrıca sinir sıkışmaları da zaman zaman ağrı meydana getirecek ve kişiyi uykusuz bırakacak seviyeye kadar şiddetlenecektir.

Ciddi sebeplere dayanmayan bacak ağrıları masajın etkisi ile dinebileceği gibi hastalıkların oluşumuna önleyecektir. Masaj yapılmaya başlandığında vücutta kan dolaşımı hızlanmaya başlamaktadır. Hızlanmaya başlayan kan akışı vücutta gerçekleştirdiği besin taşıma işlemini de hızlandırarak kas, doku, sinir, kemik sorunlarına fayda sağlamaya yardımcı olmaktadır. Meydana gelen krampları yapılan doğru bir masaj dindirebilir, belirli yerlere baskı uygulayarak yapılan masajlar ağrıları rahatlatabilmektedir. Masajların doğru teknikler ile uygulanması gerekmektedir. Doğru teknikler ile uygulanmayan masajlar bacak ağrılarını arttıracak ve hastalıkları ilerletebilecektir.

Bacak masajları yaşlı kişilerde çok yarar sağlayıcı etkiler bırakacaktır. Fakat yoğun koşturma gerçekleştiren işler ile ilgilenen, bütün gün ayakta kalmak zorunda olan, uzun yol yürüyen genç kişiler için de mutlaka önerilmektedir. Yorgunluk bacak ağrısı olarak kişiyi yakaladığında kaslara etki eden yoğun bir masaj kasları gevşeterek ağrıyı dindirecektir. Doğru bir masaj bacak ağrısını dindirebilir, şişlikleri hızlıca indirebilir ve kireçlenmeleri dahi giderebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir