Aroma terapi masajı

Aroma terapi masajı

AROMATERAPİ MASAJI NEDİR?

Aroma terapi masajı adından da anlaşılacağı gibi bitki özlerinden elde edilen özel yağ karışımı ile uygulanan bir masaj türüdür. Düşük tempoda ve şiddetli hareketlerle uygulanan bir masaj türüdür diyebiliriz. Vücudu rahatlatması, dinlendirmesi ve gevşetmesi en önemli özellikleri arasındadır. Aroma terapi masajında uygulanan hareketler kadar kullanılan özel karışımın da vücuda etkisi çok fazladır. Karışım içerisinde esansiyel yağlar bulunmaktadır. Deri yüzeyini ısıtarak kas, eklem ve adale bölgelerini rahatlatmaktadır.

Aroma Terapi Masajı Niçin Yapılır?

Aramo terapi masajı vücudu rahatlatmak, dinlendirmek ve bununla birlikte zihinsel yorgunluğu gidermek için uygulanır. Yaklaşık 60 dakika boyunca uygulanır ve etkileri çok fazladır. Pek çok farklı şifalı ot ve çiçek özlerinden elde edilen yağla yapılıyor olması masajın etkilerini arttırmaktadır. Kısa sürede kas, eklem ve adale bölgelerini gevşetmektedir. Vücudun rahatlamasıyla birlikte zihinsel bir dinlenme de ortaya çıkmaktadır.

Aroma Terapi Masajı Faydaları Nelerdir?

Aroma terapi masajının faydaları oldukça fazladır. Bel ve sırt ağrılarını yok eder. Eklem ve romatizmal ağrıları tedaviye yardımcı olur. Kas ve eklem rahatsızlıklarını ortadan kaldırır. Stres kaynaklı sorunlarla mücadele ederken aynı zamanda kadın sağlığını da korumaktadır. Hamilelikte ortaya çıkan rahatsızlıkları giderir ve bunun yanında solunum sorunlarına uzun vadede yardımcı olur. Aroma terapi masajının sindirim, dolaşım ve kilo sorununun çözümünde de etkili olduğu bilinmektedir.

Aroma Terapi Masajının Bütüncül Masaj İçerisindeki Yeri Ve Önemi Nedir?

Aroma terapi masajı diğer masajlardan farklıdır. Bitkisel aromalardan elde edilen yağla birlikte yapılıyor olması bütüncül masaj içerisindeki yeri ve önemini ortaya koymaktadır. Özellikle pek çok Uzak Doğu masajlarına göre daha etkilidir diyebiliriz. Dünyanın hemen her yerinde popüler olan bu masaj türü ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.