Anti Stres Masajı

Anti stres masajı

ANTİ STRES MASAJI NEDİR?

Anti stres masajı ile vücudunuzu ve ruhunuzu rahatlatmanız mümkündür. Yavaş ve ritmik hareketlerle uygulanan anti stres masajı ile kişinin kasları büyük ölçüde gevşemektedir. Bu masajın en önemli özelliği yavaş, ritmik ve yumuşak hareketlerle yapılmasıdır. Yukarıdan aşağıya doğru uygulanır ve ciddi şekilde rahatlama sağlar. Kas ve dokuların gevşemesinde oldukça etkilidir. Hem dünyada, hem de ülkemizde yoğun bir şekilde ilgi gördüğü söylenebilir. Kas ve adale ağrılarında etkili olan anti stres masajı stresle başa çıkmak için de tercih edilmektedir.

Anti Stres Masajı Niçin Yapılır?

Anti stres masajı avuç içi ve parmaklarla uygulanır. Ense ve omuz kısmından başlamak üzere aşağı yönde ayaklara kadar uygulanmaktadır. Vücutta oluşan gerilmeler bu masaj sayesinde gevşemektedir. Rahatlatıcı, dinlendirici ve stres giderici özelliği sayesinde popüler bir Uzak Doğu masajı haline gelmiştir. Masaj uygulanan kişi kısa sürede kas ve adalelerinin gevşediğini hissetmektedir. Bu durum vücudun yorgunluğunu alırken, yaşamış olduğu stresi de yok etmektedir.

Anti Stres Masajı Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere insan yaşamı günlük streslerle doludur. İş, sosyal ve özel hayatın getirdiği stres vücudu da yorgun hale sokmaktadır. Bu durumdan kurtulmanın yolu masajdır. Özellikle anti stres masajı hem vücudunuzu rahatlatmakta, hem de stresle mücadele etmektedir. Vücudun kan akışını hızlandırması önemli faydaları arasındadır. Dolaşım sistemini geliştirmekte ve fiziksel ağrıları yok etmektedir. Bunun yanında vücudun sinir sistemine de olumlu etki yapmaktadır.

Anti Stres Masajının Bütüncül Masaj İçerisindeki Yeri Ve Önemi Nedir?

Anti stres masajı popüler masaj türleri arasındadır. Bütüncül masaj türleri arasında etkileri sayesinde ön plana çıkmıştır. Yavaş ve ritmik hareketlerle enseden itibaren ayaklara kadar uygulanıyor olması vücudu baştan aşağıya rahatlatmaktadır. Zihinsel ve ruhsal olarak da etkili bir masaj türüdür.